ما را دنبال کنید:
  • خانه
  • مصاحبه با سرکار خانم دکتر مونا فرهمند​

مصاحبه با سرکار خانم دکتر مونا فرهمند​

مصاحبه با سرکار خانم دکتر مونا فرهمند

مصاحبه با سرکار خانم دکتر مونا فرهمند
با عرض سلام و تشکر فراوان که وقت ارزشمندتون رو در اختیار ما قرار دادید
و تبریک ویژه عرض می کنم خدمت شما به خاطر کسب این موفقیت بزرگ.

 

+ لطف بفرمایید در ابتدا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از کدام دانشگاه فارغ التحصیل شدید و در چه سالی؟ و اینکه بفرمایید در آزمون رزیدنتی سال 95 چه رتبه ای را کسب کرده اید؟

– مونا فرهمند هستم.  فارغ التحصیل سال 91 از دانشگاه آزاد تهران و در آزمون دستیاری سال 95 رتبه 5 را کسب کردم.

+ خانم دکتر جان بفرمایید به چه دلیل تخصص ارتو را انتخاب کردید؟

– مهمترین عامل انتخاب رشته ارتو، علاقه ای بود که به این رشته داشتم.

+ از چه طریقی با موسسۀ ماهان آشنا شدید؟

– بیشتر از طریق اساتید. زمانی که به موسسه برای مشاوره حضوری مراجعه کردم و لیست اساتید را دیدم، واقعا لیست خیلی قوی بود. اساتید مجرب و کارآزموده ای داشتید و من به تجربه ی این اساتید اعتماد کردم و از اعتمادی که کردم راضی هستم.

+ آیا شما در کلاسهای حضوری موسسه شرکت کرده اید؟

– بله من تمام کلاسهای درسی و کلاسهای مرور سریع را شرکت میکردم. چون محل اقامتم تهران بود و مشکل رفت و آمد مسیر را نداشتم.

+ کدام کلاسها را بهتر و مثمرثمرتر میدانید؟

– کلاسهای مرور سریع عالی بود.

+ خانم دکتر عزیز لطف میفرمایید نظرتان را در ارتباط با روش مکاتبه ای عنوان کنید؟

– من همیشه با دوستانم که در شهرستان بودند و امکان رفت و آمد نداشتند در تماس بودم. ایشان هم از بسته های مکاتبه ای راضی بودند و خرسند بودند که میتوانند از کلاسهای ضبط شده استفاده ببرند.

+ خانم دکتر جان به طور جدی برنامه‌ی خود را از چه زمانی آغاز کردید؟ و روند مطالعه شما به چه ترتیبی بود؟

– من از مهرماه درس خواندن را شروع کردم. عامل اصلی که در موفقیت من خیلی موثر بود، داشتن یک برنامه‌ی منسجم بود. برنامه ام را به صورت هفتگی مینوشتم و خودم را مقید میکردم که برنامه را اجرا کنم. ماه‌های اول یک مقدار سخت بود برای شروع مطالعه.  با 5 الی 6 ساعت شروع
کردم و ماه‌های پایانی، ساعت مطالعه‌ام را افزایش دادم و به 10 الی 12 ساعت در روز رساندم. بیشتر مهم این است که با چه کیفیتی درس خوانده شود،کمیت اصلا مهم نیست.

+ چرا به صورت هفتگی برنامه ریزی میکردید؟ به چه دلیل ماهانه برنامه ریزی نمیکردید؟ چرا روزانه برنامه ریزی نمیکردید؟

– برنامه‌ی ماهانه چون بسیار طولانی میشد و ادامه ی برنامه و به هدف رساندنش یک مقدار طولانی و دلسرد کننده بود. برنامه‌ی روزانه هم به این دلیل خوشایند من نبود چون یک روز کارت بسیار عالی بود و برای فردا برنامه‌ی خاصی نداشتی. اما برنامه‌ریزی هفتگی بازه‌ی زمانی مناسبی بود و برای رسیدن به هدف بسیار راحت تر هست و دچار یاس و ناامیدی هم نمیشی.

+ موسسه‌ی ماهان را تا چه اندازه در موفقیت خودتان سهیم میدانید؟

– خوب تاثیر بسیار زیادی داشتند از طرفی جو بسیار دوستانه بود و اساتید بسیار انگیزه میدادند و من هر بار که سر کلاس حاضر میشدم و به سوالی پاسخ میدادم انقدر از طرف اساتید مورد
تشویق قرار میگرفتم که هفته ی بعد خودم را بیشتر آماده میکردم.

+ خانم دکتر جان کلاسهای غیرحضوری چطور میتواند در روند داوطلبانی که در شهرستان هستند و آمدورفت برایشان سخت هست میتواند موثر باشد؟

– فیلم ضبط شده ی کلاسها را تهیه کنند و از نکاتی که اساتید عنوان میکنند استفاده کنند. خواندن را همه انجام میدهند و همه یک کتاب و یا جزوه دارند ولی باید بدانی چگونه بخوانی و چه قسمت هایی را حذف کنی. چه قسمتی را بیشتر بخوانی. استفاده از مشاورین آموزشگاه میتواند تاثیر مثبتی داشته باشد. و با دوستانشان یک رقابت مثبتی را ایجاد کنند. نه اینکه خودشان را با دیگران مقایسه کنند. باید سعی کنند هر روز از روز قبل بیشتر و بهتر و مفیدتر درس بخوانند. یعنی رقابتشان باید فقط با خودشان باشد. از مشاورین موسسه استفاده کنند.

+ برنامه شما در ابتدای مطالعه چگونه بوده است؟

– من با تک درس شروع کردم. یک روز در میان پاتو و تشخیص میخواندم و ارتو را هم در کنار درسها میخواندم. با اینکه زبان من هم قوی بود و وقت کمتری برایش میگذاشتم اما به داوطلبان پیشنهاد میکنم حتما درس زبان رو هرروز بخوانند چون درسی مهم و دارای ضریب 2 هست.

+ خانم دکتر جان فقط جزوه ها را مطالعه کردید و یا از کتابهای رفرنس هم استفاده کردید؟

– من درس اصلی که همان ارتو بود را هم از جزوه خواندم و هم از رفرنس.

+ اساتید ما بر این معتقدند که 95 درصد سوالات آزمون رزیدنتی در جزوات و فلش کارتهای ما بوده است. نظرتان در این رابطه چیست؟

– من همیشه به همه دوستان میگم که هیچ کتاب و هیچ جزوه ای معجزه نمیکند بیشتر نحوه خواندن و چند دور خواندن و همچنین میزان تسلط بر هر درس مهم و تاثیرگذار هست. هیچ جزوه ای 100 درصد نیست. اما مطالبی که بیشتر سوال خیز هست در جزوات ماهان بود. پیشنهاد من به دوستان این است که به یک جزوه اعتماد کنند و همان یک جزوه را چندین بار بخوانند و کاملا مسلط شوند.

+ نظرتان را در مورد مرور سریع می‌فرمایید؟ چگونه انجام می‌دادید؟

– بسیار عالی بود. در یک روز کلیه مطالب مرور میشد و بسیار عالی بود.
مثلا من زمانی که میخواستم درسی را مرور کنم، تا اواسط هفته درس را میخواندم و ادامه هفته شروع میکردم به زدن تست ها و خواندن هایلایت‌‍ها و نکاتی که اساتید فرموده بودند و تا آخر هفته من دوبار هر کتاب را مرور میکردم و تمام نکاتی که اساتید داده بودند را دائما مرور میکردم.

+ و اما سخن پایانی شما؟

– در این مسیر باید اول توکل بر خدا و بعد تمام تلاششان را کنند. به خودشان اعتماد داشته باشند و از اساتید مجرب استفاده کنند. چون در این مسیر، بسیار مهم است که یک راهنمای حرفه ای داشته باشید و راه درست را به ایشان نشان دهند.

موفق و برقرار باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.